Jelikož prodáváme tabákové výrobky a potřeby ke kouření, jsme podle zákona č. 65 / 2017 sb. povinni zajistit před odesláním objednávky ověření věku nakupujícího. Máte u nás registraci? Přihlaste se a nakupujte bez nutnosti ověření věku a se slevou 5%. Registrovat se můžete po vytvoření objednávky a ověření plnoletosti.
  1. Úvod
  2. Články
  3. Bjarne - dánský velvyslanec
Bjarne - dánský velvyslanec

Po mnoho let jsou dýmky Bjarne Nielsena považovány za jedny z nejlepších volných tvarů, které dýmkař může najít. Bjarne je známý jako dánský „velvyslanec dýmek“. Tento titul není jen pocta, ale má opravdový základ v Bjarneho životopise. Bjarne Nielsen pracoval pro dánské ministerstvo zahraničních věcí a mimo jiné byl vyslán i na Dánském velvyslanectví v USA. Všechny Bjarneho dýmky jsou individuálně formovány podle kresby dřeva. Žádná nemá modelové číslo. Na přání zákazníka však může Bjarne vyhotovit dýmku podobného tvaru. Nikdy to ovšem nebude stejná dýmka, kterou už někdy vyrobil.

Na počátku 70. let působil Bjarne Nielsen jako ekonomický poradce dánských firem na Dánském velvyslanectví v USA.  Roku 1973 se rozhodl pro úplně odlišnou práci. Odešel z dánských vládních služeb a veškeré své sny vložil do výroby vysoce kvalitních dánských dýmek. Hned po návratu do Kodaně založil svou manufakturu pod názvem – Bjarne Pipes Ltd. Jednalo se snad o největší rukodělnou výrobu stoprocentně ručně vyráběných dýmek v Dánsku. Jeho firma v současnosti zaměstnává pět zkušených řezbářů, mezi nimi jsou nejvýraznějšími osobnostmi Ph. Vigen a Johs.

Nejprestižnější kolekcí jsou dýmky označené „Bjarne Nielsen Signature“ Jedná se nejen o stoprocentně ručně vyráběné a individuální dýmky, ale také náustky jsou ručně řezány a vyrobeny z pevných materiálů jako je vulkanit, „lucite“, umělý jantar nebo „cumberland“. Každá Bjarneho dýmka je hodnocena podle kvality dřeva. Ke klasifikaci Bjarne používá písmena „J“ – „Ax“, kdy „Ax je vůbec nejdražší. Tuto klasifikaci pomocí písmen najdeme vyraženou na dýmce.