Jelikož prodáváme tabákové výrobky a potřeby ke kouření, jsme podle zákona č. 65 / 2017 sb. povinni zajistit před odesláním objednávky ověření věku nakupujícího. Máte u nás registraci? Přihlaste se a nakupujte bez nutnosti ověření věku a se slevou 5%. Registrovat se můžete po vytvoření objednávky a ověření plnoletosti.
  1. Úvod
  2. Zákon 65 / 2017 sb.
Zákon 65 / 2017 sb.

Ode dne 28.8.2017 je dostupnost tabákových výrobků na internetu omezena zákonem č.65/2017 sb.

“Tabákové výrobky, alkohol, kuřácké pomůcky, bylinné výrobky určené ke kouření a elektronické cigarety lze prodávat prostřednictvím prostředku komunikace na dálku, pokud je vyloučen jejich prodej osobám mladším 18 let; za tím účelem musí být prodejce těchto výrobků prostřednictvím prostředku komunikace na dálku vybaven počítačovým systémem, který elektronicky jednoznačně ověří věk spotřebitele (dále jen „systém ověřování věku“). Prodejce je povinen v okamžiku prodeje ověřit, že kupující spotřebitel není mladší 18 let).”

Z toho pro nás vyplývá povinnost u zákazníků, kteří si v našem e-shopu objednají tabákový výrobek a nejsou ještě v naší evidenci zákazníků, kteří prokázali svoji plnoletost, vyžadovat zaslání oskenovaného občanského průkazu nebo pasu a to na naši mailovou adresu info@tabak-caj.cz. Tabákový výrobek můžeme také odeslat v případě, že se kupující přihlásí do e-shopu validovanou službou Moje ID. Živnostníci nám mohou zaslat svoje IČO.